Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz chce zapewnić pojemnik na śmieci każdej nieruchomości. Ma to pozwolić uniknąć perturbacji w przyszłości

Ratusz chce zapewnić pojemnik na śmieci każdej nieruchomości. Ma to pozwolić uniknąć perturbacji w przyszłości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 styczeń 2021 00:07

Jedną z kilku przyczyn dużego chaosu z odbiorem odpadów jesienią, było niedogadanie się schodzącej z trzech sektorów firmy Remondis z firmą wchodzącą w jej miejsce – Komunalnikiem. Pierwszy podmiot zabrał pojemniki w większości adresów już kilka dni przed 31 marca, drugi zaczął swoje ustawiać dopiero po 1 kwietnia, niekiedy nawet z kilkutygodniowym opóźnieniem. Na przyszłość takim sytuacjom zaradzić ma doprowadzenie do stanu, iż wszystkie pojemniki na śmieci będą własnością samorządu, operatorzy zajmowaliby się zaś tylko ich opróżnianiem.

Pojemniki dla wszystkich nieruchomości miałaby zakupić miejska spółka ProNatura, prezydent wniósł o zgodę Rady Miasta na powierzenie tego zadania tej spółce. Zgoda ta będzie głosowana w przyszłą środę, podczas sesji on-line.

 

Zaproponowane w uchwale rozwiązanie umożliwia stabilizację, utrzymanie czystości i porządku oraz zwiększenie komfortu mieszkańców Miasta Bydgoszczy. Skutkować ono będzie zabezpieczeniem wszystkich nieruchomości w trwałe i nieprzerwane wyposażenie w pojemniki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych bez względu na rozstrzygnięcia przetargów na transport i odbiór odpadów, które mogą spowodować częste zmiany operatorów na danym sektorze, a co za tym idzie wymianę pojemników – napisano w uzasadnieniu do projektu przedmiotowej uchwały.

 

Nowe regulacje obowiązywałyby jednak od 2024 roku, gdy skończą się umowy z dotychczasowymi operatorami. Zapewnienie pojemników jest częścią obowiązujących umów. Nowe umowy, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku będą już zakładać wykonywanie usługi w oparciu o miejskie pojemniki. Nie powinno to przełożyć się na wzrost kosztów dla miasta, z tytułu konieczności zakupu pojemników, bowiem wykonawcy po 2024 roku nie otrzymają wynagrodzenia za zapewnienie pojemników, ale jedynie za sam odbiór odpadów.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu