Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzabelska: Pomysł współprowadzenia Młynów Rothera przez państwo uważam za interesujący

Szabelska: Pomysł współprowadzenia Młynów Rothera przez państwo uważam za interesujący

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 styczeń 2021 13:00

W tym roku otwarty powinien zostać Park Kultury w Młynach Rothera, w połowie miesiąca prezydent Rafał Bruski zaproponował Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby podjęło się współprowadzenia instytucji. Udział resortu zwiększyłby rangę Parku Kultury, ale też jednocześnie, dostęp do większych środków na rozwój oferty. Pozytywnie do pomysłu odniosła się wiceprzewodnicząca klubu radnych PiS Grażyna Szabelska.

 

- Jeśli miasto uznaje, że nie udźwignie prowadzenia takiej instytucji, bo to jest wielkie przedsięwzięcie i kolejne wydatki, to akurat uważam ten pomysł, aby się tym współprowadzeniem podzielić, za interesujący – powiedziała na środowej sesji Rady Miasta radna Grażyna Szabelska - Rzeczywiście, może to być Urząd Marszałkowski, a w części może być to prowadzone też przez państwo. Uważam, że pomysł generalnie mógłby być interesujący i mógłby zyskać znacznie większą rangę, niż my dysponujący znacznie mniejszymi środkami.

 

Instytucje kultury współprowadzone przez różne organy nie są w Bydgoszczy czymś nadzwyczajnym – Operę Nova prowadzi np. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego razem z Województwem Kujawsko-Pomorskim.

 

Prezydent Rafał Bruski o takim zamiarze ministerstwo poinformował w połowie stycznia, jednocześnie wskazując, że liczy na podobne wsparcie finansowe – kwota 60 mln zł – jak otrzymało muzeum tworzone przez związaną z Radiem Maryja toruńska Fundacja Lux Veritatis. Zdaniem radnej taka formuła niekoniecznie sprawie pomaga - Te inne uszczypliwe uwagi byśmy sobie darowali, bo nie będą one nam służyły – oceniła na sesji.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu