Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolska2050 Hołowni uważa, że priorytetem w Krajowym Programie Odbudowy powinna być rekultywacja terenów po Zachemie

Polska2050 Hołowni uważa, że priorytetem w Krajowym Programie Odbudowy powinna być rekultywacja terenów po Zachemie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 marzec 2021 12:31

Polska w ramach Funduszu Odbudowy Europy – Next Generation UE ma mieć do dyspozycji 57 mld euro. Obecnie trwają dyskusję na rozdysponowaniu tej kwoty, bydgoska aktywistka podnosząca od lat problem skażenia terenów po dawnych zakładach chemicznych Zachem uważa, że ten fundusz mógłby pomóc konkretnie zrekultywować tereny zdegradowane chemicznie. Popiera ją w tym formacja Szymona Hołowni.

W piątek na konferencji z udziałem Włazik obecna była przewodnicząca koła poselskiego formacji Szymona Hołowni, posłanka Hanna Gill-Piątek - Zachem truje mieszkańców Bydgoszczy od lat. Takie składowiska niebezpieczne występują w całej Polsce, nie można tak ogromnego problemu zwalać samorządy. Nie można tak ogromnej inwestycji zostawiać tylko miastu – inwestycji w zdrowie mieszkańców.

 

Zdaniem parlamentarzystki mieszkańcy mają prawo domagać się czystego środowiska - Składowisko, które macie państwo w Bydgoszczy, jego oddziaływanie nie zostało dokładnie przebadane. Tutaj jest ogromna rola lokalnych społeczności, które walczą o to, żeby żyć w czystym środowisku i mają do tego prawa.

 

- Co dnia tak naprawdę minimum 10 tys. osób jest zagrożonych tym co wydobywa się – ocenia Renata Włazik, która poprosiła publicznie bydgoszczan o udział w konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy (dokumentu w oparciu o który rozdysponowane będą środki z Funduszu Odbudowy Europy) i zabieganie o ujęcie w nim kwestii Zachemu - Chciałabym bardzo prosić, aby mieszkańcy Bydgoszczy czynnie wzięli w nich udział, aby każdy mieszkaniec, który chce żeby temat zachemowski został wzięty pod uwagę w tym planie, żeby zgłosił takie uwagi.

 

Oficjalnego wsparcia dla tej inicjatywy udzielił kierujący strukturami Polski2050 w województwie kujawsko-pomorskim Radosław Rataj - Popieramy inicjatywę pani Renaty Włazik i będziemy uczestniczyć czynie w złożeniu odpowiedniego zgłoszenia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu