Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Kardynalne błędy” przy promocji ekologicznej, ,,1 mln zł jest marnotrawiony”

,,Kardynalne błędy” przy promocji ekologicznej, ,,1 mln zł jest marnotrawiony”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 marzec 2021 15:04

Tak poważne zarzuty wobec wykonawcy edukacji ekologicznej w ramach promocji projektu rekultywacji terenów po dawnym Zachemie, kieruje lokalna aktywistka Renata Włazik, która wiele uwag ma również do samego projektu. Za kilka tygodni rozpocząć ma się warty 93 mln zł program remediacji części wód podziemnych skażonych przez zakłady chemiczne Zachem.

 

W piątek Renata Włazik uczestniczyła w konferencji prasowej z udziałem posłanki Hanny Gill-Piątek, liderki koła poselskiego Polski2050 Szymona Hołowni. Uczestnicy zgodnie apelowali o większe środki z rządu na likwidację skażeń, bowiem wspomniany wart 93 mln zł program to tylko kropla w morzu potrzeb.

 

Na pytanie o ocenę tego programu Renata Włazik odpowiedziała - Ten program w żaden sposób – to zauważył też w wyroku z 3 listopada 2020 roku sąd WSA w orzeczeniu, że ten program nie pomaga społeczności, ten program nie oczyszcza pod terenami, gdzie są domy, gdzie mieszkają ludzie, oczyszcza jedynie kawałeczek terenów leśnych. Dobrze, że to jest robione, ale to jest nieadekwatne, mówiłam to wiele razy.

 

Włazik skrytykowała też byłą dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która w jej opinii, w sposób niewłaściwy miała na nią naciskać - Pani Maria Dombrowicz pozwoliła sobie do mnie zadzwonić i przestrzec mnie, że jeżeli będę się w tym temacie wypowiadać, to mogą mnie spotkać konsekwencję. Jak wiemy pani Marii Dombrowicz już nie ma na tym stanowisku, a ja nadal jestem.


,,Kardynalne błędy”

Program remediacji jeszcze nie ruszył, ale za to prowadzona jest już z tego programu promocja przez edukację ekologiczną - To dla mnie ona jest fatalnie prowadzona, firma kompletnie w tym temacie nie ma zielone pojęcia, co robi i w jakim temacie się wypowiada. Wręcz popełnia kardynalne błędy, ja na ich stronie zamieszczam uwagi, pomału coś do nich dociera.


Aktywistka uważa, że środki na promocje są wyrzucone w błoto - Na ten cel mają przynajmniej 1 mln zł i to jest marnotrawione.

 

Fragment wpisu z Facebook, na którym Włazik zarzuca błędy merytoryczne w kampanii promocyjnej:


Wpis polubił, czyli poparł prof. Mariusz Czop, z Akademii Górniczo-Hutniczej, którego badania jako jedne z pierwszych wykazały powagę skażenia tych terenów

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu