Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Kardynalne błędy” przy promocji ekologicznej, ,,1 mln zł jest marnotrawiony”

,,Kardynalne błędy” przy promocji ekologicznej, ,,1 mln zł jest marnotrawiony”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 marzec 2021 15:04

Tak poważne zarzuty wobec wykonawcy edukacji ekologicznej w ramach promocji projektu rekultywacji terenów po dawnym Zachemie, kieruje lokalna aktywistka Renata Włazik, która wiele uwag ma również do samego projektu. Za kilka tygodni rozpocząć ma się warty 93 mln zł program remediacji części wód podziemnych skażonych przez zakłady chemiczne Zachem.

 

W piątek Renata Włazik uczestniczyła w konferencji prasowej z udziałem posłanki Hanny Gill-Piątek, liderki koła poselskiego Polski2050 Szymona Hołowni. Uczestnicy zgodnie apelowali o większe środki z rządu na likwidację skażeń, bowiem wspomniany wart 93 mln zł program to tylko kropla w morzu potrzeb.

 

Na pytanie o ocenę tego programu Renata Włazik odpowiedziała - Ten program w żaden sposób – to zauważył też w wyroku z 3 listopada 2020 roku sąd WSA w orzeczeniu, że ten program nie pomaga społeczności, ten program nie oczyszcza pod terenami, gdzie są domy, gdzie mieszkają ludzie, oczyszcza jedynie kawałeczek terenów leśnych. Dobrze, że to jest robione, ale to jest nieadekwatne, mówiłam to wiele razy.

 

Włazik skrytykowała też byłą dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która w jej opinii, w sposób niewłaściwy miała na nią naciskać - Pani Maria Dombrowicz pozwoliła sobie do mnie zadzwonić i przestrzec mnie, że jeżeli będę się w tym temacie wypowiadać, to mogą mnie spotkać konsekwencję. Jak wiemy pani Marii Dombrowicz już nie ma na tym stanowisku, a ja nadal jestem.


,,Kardynalne błędy”

Program remediacji jeszcze nie ruszył, ale za to prowadzona jest już z tego programu promocja przez edukację ekologiczną - To dla mnie ona jest fatalnie prowadzona, firma kompletnie w tym temacie nie ma zielone pojęcia, co robi i w jakim temacie się wypowiada. Wręcz popełnia kardynalne błędy, ja na ich stronie zamieszczam uwagi, pomału coś do nich dociera.


Aktywistka uważa, że środki na promocje są wyrzucone w błoto - Na ten cel mają przynajmniej 1 mln zł i to jest marnotrawione.

 

Fragment wpisu z Facebook, na którym Włazik zarzuca błędy merytoryczne w kampanii promocyjnej:


Wpis polubił, czyli poparł prof. Mariusz Czop, z Akademii Górniczo-Hutniczej, którego badania jako jedne z pierwszych wykazały powagę skażenia tych terenów

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu