Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMuzeum Mydła w finansowych tarapatach prosi o pomoc. Za Muzeum może ruszyć domino

Muzeum Mydła w finansowych tarapatach prosi o pomoc. Za Muzeum może ruszyć domino

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 marzec 2021 06:05

Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedno z ciekawszych miejsc przy ulicy Długiej. Jest to jednocześnie atrakcja turystyczna całkowicie prywatna – rok 2020 był fatalny, bieżący również się taki zapowiada, co stawia poważny znak zapytania co do przyszłości tego muzeum. Właściciele muzeum proszą sympatyków o wsparcie, na przetrwanie – na razie odzew jest dość spory.

W pierwszych godzinach zbiórki udało się zebrać w internetowej zbiórce kilka tysięcy złotych, darczyńcy wpłacali zazwyczaj po kilkaset złotych. Wśród nich są osoby związane z lokalną branżą turystyczną.

 

W 2019 roku Muzeum odwiedziło 45 tys. osób, w roku ubiegłym zaledwie 20 tys., ten rok najprawdopodobniej będzie jeszcze gorszy. Wszystko z powodu pandemii COVID-19, która znacząco ograniczyła ruch turystyczny do Bydgoszczy.

 

Wparcie ze strony osób związanych z lokalną turystyczną nie powinno dziwić, bowiem Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedna z ciekawych atrakcji w Bydgoszczy. Jego upadek będzie dotkliwy dla całej branży, może uruchomić też domino, bowiem za nim mogą pójść inne lokale ze Starówki. Stracą zatem wszyscy. Przez lata wysiłkiem przede wszystkim przedsiębiorców udało się nieco tę przestrzeń ożywić, teraz te wysiłki jednak niszczy pandemia.

 

Osoby chcące wesprzeć Muzeum Mydła i Historii Brudu datkiem mogą to zrobić - https://zrzutka.pl/yetphf

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu