Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMuzeum Mydła w finansowych tarapatach prosi o pomoc. Za Muzeum może ruszyć domino

Muzeum Mydła w finansowych tarapatach prosi o pomoc. Za Muzeum może ruszyć domino

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 marzec 2021 06:05

Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedno z ciekawszych miejsc przy ulicy Długiej. Jest to jednocześnie atrakcja turystyczna całkowicie prywatna – rok 2020 był fatalny, bieżący również się taki zapowiada, co stawia poważny znak zapytania co do przyszłości tego muzeum. Właściciele muzeum proszą sympatyków o wsparcie, na przetrwanie – na razie odzew jest dość spory.

W pierwszych godzinach zbiórki udało się zebrać w internetowej zbiórce kilka tysięcy złotych, darczyńcy wpłacali zazwyczaj po kilkaset złotych. Wśród nich są osoby związane z lokalną branżą turystyczną.

 

W 2019 roku Muzeum odwiedziło 45 tys. osób, w roku ubiegłym zaledwie 20 tys., ten rok najprawdopodobniej będzie jeszcze gorszy. Wszystko z powodu pandemii COVID-19, która znacząco ograniczyła ruch turystyczny do Bydgoszczy.

 

Wparcie ze strony osób związanych z lokalną turystyczną nie powinno dziwić, bowiem Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedna z ciekawych atrakcji w Bydgoszczy. Jego upadek będzie dotkliwy dla całej branży, może uruchomić też domino, bowiem za nim mogą pójść inne lokale ze Starówki. Stracą zatem wszyscy. Przez lata wysiłkiem przede wszystkim przedsiębiorców udało się nieco tę przestrzeń ożywić, teraz te wysiłki jednak niszczy pandemia.

 

Osoby chcące wesprzeć Muzeum Mydła i Historii Brudu datkiem mogą to zrobić - https://zrzutka.pl/yetphf

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu