Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJest pozwolenie na budowę spalarni

Jest pozwolenie na budowę spalarni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 lipiec 2013 15:18

Wczoraj wydano zgodę na budowę metropolitarnej spalarni śmieci dla Bydgoszczy i Torunia, która powstanie w okolicach Bydgoskiego Parku Technologicznego.

Budowa spalarni odpadów w Bydgoszczy to jedna z sześciu tego typu inwestycji realizowanych obecnie w kraju.  Jako pierwsza uzyskała pozwolenie na budowę – cieszy się rzecznik inwestora, spółki Pro Natura Marcin Janczylik.

 

Spalarnia ma powstać do września 2015 roku. Taki wymóg stawia Unia Europejska która finansuje w dużym procencie tę inwestycje. Budowę zrealizuje konsorcjum włoskich firm, które wygrały wcześniej przetarg. Pro Natura nie widzi sensu przeprowadzania ponownej oceny oddziaływania na środowisko tej inwestycji.

 

Zupełnie innego zdania są przedstawiciele Bydgoskiego Forum Ekologicznego, którzy twierdzą, że po otrzymaniu pierwszej oceny środowiskowej, zobowiązała ona Pro Naturę do kolejnej oceny. Ekolodzy są zdania, ze inwestycja nie ma szans zostać uruchomiona zgodnie z narzuconymi przez Unię Europejską zasadami. 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu