Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Poseł w Sejmie domagał się od premiera zorganizowania dodatkowej akcji szczepień w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 maj 2021 13:08

- Co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz? - tak z sejmowej mównicy komentował majówkową akcję szczepień ,,bez skierowania” poseł Jan Szopiński. Parlamentarzysta domaga się od rządu w ramach rekompensaty, zorganizowanie podobnej akcji w Bydgoszczy.


W dniach 1-4 maja w miastach wojewódzkich można było się zaszczepić jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson bez skierowania, można było przyjść po protu z ulicy. W województwie kujawsko-pomorskim taką akcję zorganizowano jedynie w Toruniu (w dniach 1-3 maja - z uwagi na wyczerpanie się puli szczepionek zrezygnowano z 4 maja). Spotkało się to z wieloma głosami krytycznymi w Bydgoszczy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w mediach społecznościowych twiedził, że i tak w Bydgoszczy jest wykonywanych w tygodniu więcej szczepień.


Zdaniem posła Lewicy Jana Szopińskiego, kryteria demograficzne przemawiały, aby taką akcję zorganizować z Bydgoszczy. W tej sprawie w środę wygłosił oświadczenie sejmowe - Mieszkańcy Bydgoszczy za moim pośrednictwem, kolejny raz pytają co politykom Prawa i Sprawiedliwości zrobiła Bydgoszcz, że nawet w organizacji szczepień funkcjonariusze rządu bez cienia żenady pokazują, że dla rządu jesteśmy miastem drugiej kategorii – mówił parlamentarzysta.

 

Poseł Jan Szopiński wyraził oczekiwanie, że w ramach rekompensaty rząd zorganizuje w Bydgoszczy dodatkową akcję szczepień - Chciałem zwrócić się i zwracam się do pana premiera o udzielenie pilnej odpowiedzi na piśmie – w jaki sposób i kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości zorganizuje dodatkową akcję szczepień w Bydgoszczy dla mieszkańców miasta oraz miast i gmin Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu