Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKina czekają na kinomanów

Kina czekają na kinomanów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 maj 2021 11:11
Kina czekają na kinomanów fot: Michal Wojciechowski

Pandemia na długie miesiące zamroziła funkcjonowanie kin – od dzisiaj w Bydgoszczy do dyspozycji kinomanów są trzy multipleksy oraz studyjne Kino Orzeł. Jak przyznają krytycy filmowi jest teraz wiele premier kinowych do nadrobienia, stąd też najbliższe tygodnie mogą być atrakcyjne.

Pierwotnie otwarcie kin rząd planował na dzisiaj 28 maja, ale postanowiono ostatecznie przyśpieszyć zniesienie obostrzeń o tydzień do 21 maja. Większość kin nie była jednak wstanie wystartować z dnia na dzień – od tygodnia w Bydgoszczy działało tylko Kino Helios w Galerii Pomorskiej.

 

Dzisiaj wystartowało Cinema City w Focus Mall oraz Multikino. Dzisiaj obejrzeć możemy nagrodzony sześcioma tegorocznymi Oscarami film ,,Nomadland” przedstawiający historię koczowników (nomandów) Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, którzy po recesji wsiadają w vana i podróżują po amerykańskim Zachodzie Wiele seansów dzisiaj ma też ,,Mortal Kombat” wzorowany na grach komputerowych film ze scenami walki. Disney proponuje kinomanom komediowy kryminał Cruella, którego akcja dzieje się w latach 70. w Londynie.

 

W Kinie Orzeł możemy natomiast znaleźć propozycje kina ambitnego, ale już niekoniecznie masowego. O 18:30 można obejrzeć polską animację ,,Zabij to i wyjedź z tego miasta” z elementami horroru - Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm – czytamy w opisie filmu. Autorem animacji i reżyserem jest Mariusz Wilczyński, swój głos użyczyli m.in.: Andrzej Wajda, Daniel Obrychski czy Krystyna Janda.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu