Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiemiecki portal: Polska nie jest już krajem ryzyka. Poleca ,,Polską Wenecję” - Bydgoszcz

Niemiecki portal: Polska nie jest już krajem ryzyka. Poleca ,,Polską Wenecję” - Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 czerwiec 2021 06:33
Niemiecki portal: Polska nie jest już krajem ryzyka.  Poleca ,,Polską Wenecję” - Bydgoszcz Fot: Bartosz Bieliński

Niemiecki portal turystyczny Reisereporter poinformował, że Polska nie jest już traktowana w Niemczech jako kraj dużego ryzyka zakażenia COVID-19. Publikacja informuje głównie o tym, że według Instytutu Roberta Kocha od 30 maja Polska nie znajduje się na liście destynacji zagrożonych ryzykiem oraz informuje o stopniowym znoszeniu obostrzeń rządowych, w tym także o otwieraniu się hoteli.

Publikację można zatem odebrać jako sugestię, iż planując wakacje warto zwrócić uwagę na Polskę. W publikacji pojawiają się też trzy zdjęcia – Gdańska (niepodpisane) oraz Karpat i Bydgoszczy (oba już podpisane). Bydgoszcz jest opisana jako ,,Venedig Polens”, co może być sugestią dla czytelnika, jako ciekawy kierunek.

 

Bydgoska turystyka Niemcami stoi

We wtorek publikowaliśmy dane z GUS odnośnie liczby udzielanych noclegów. Od wielu lat główni goście zagraniczni to Niemcy, stąd też publikacje mające jakieś walory promocyjne w języku niemieckim powinny nas szczególnie interesować. W 2019 roku w Bydgoszczy nocowało ponad 9 tys. Niemców (na 42 tys. obcokrajowców). W roku 2020 gości z Niemiec było tylko 3,5 tys.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu