Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz uruchamia Kartę Bydgoskiego Turysty

Bydgoszcz uruchamia Kartę Bydgoskiego Turysty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 czerwiec 2021 16:52
Bydgoszcz uruchamia Kartę Bydgoskiego Turysty Fot: Budimex

Za 59 zł (normalna) oraz 39 zł (ulgowa) można uzyskać ważną 24 godziny kartę, która uprawnia do skorzystania z 18 bydgoskich atrakcji bez dodatkowych opłat, w tym rejsu tramwajem wodnym oraz wypożyczenia kajaka na godzinę. Ponadto osoby nabywające kartę będą mogły liczyć na ulgi w niektórych restauracjach. Celem projektu jest przyciągnięcie do Bydgoszczy większej liczby turystów.

Ostatni rok był turystycznie trudny na całym świecie, jak informowaliśmy kilka dni wcześniej, liczba turystów spadła w Bydgoszczy trzykrotnie, teraz za sprawą masowych szczepień w Unii Europejskiej jest szansa na odbicie się.

 

- Uruchamiamy Wirtualną Bydgoską Kartę Turysty – powiedział prezydent Rafał Bruski. Wirtualna, bowiem pobieramy ją na telefon - To ułatwienie w funkcjonowaniu turysty, aby wykupując jeden bilet miał albo darmowe, albo zniżkowe usługi i wstęp czy to do miejskich, czy prywatnych partnerów.

 

Do tej pory kartę honorują 34 podmioty, z tego 24 prywatne. Wśród miejskich są to muzea, możliwość zwiedzania Bydgoszczy z przewodnikiem czy bydgoskie zoo. Przewiduje się, że liczba partnerów będzie rosła. Filharmonia Pomorska oferować będzie posiadaczom karty zniżki. Trwają też prace nad objęcie nią również komunikacji miejskiej.

 

- Jest to projekt, który ma na celu zachęcenie turystów do odwiedzenia jak największej liczby atrakcji w naszym mieście, a z drugiej strony pokazać, że można to zrobić trochę taniej – wyjaśnia Leszek Woźniak z Bydgoskiego Centrum Informacji Turystycznej. Karta wirtualna ma również pomóc w rozpoznaniu przez osoby zajmujące się profesjonalnie turystyką w Bydgoszczy, jakie są trendy, jakie miejsca najbardziej interesują turystów.

 

Kartę można również zakupić w wersji 48 godzinnej za 69 zł (normalna) i 59 zł (ulgowa). Ponadto bezpłatnie będzie dostępna dla gości 9 bydgoskich hoteli w wersji pakietu powitalnego zawierająca zniżki oraz bezpłatne zwiedzanie Muzeum Wodociągów przy ulicy Gdańskiej.

 

- To zwieńczenie wielu lat pracy branży turystycznej w Bydgoszczy – ocenia Karol Słowiński z Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej ByLOT - Przyłączamy do bardzo ekskluzywnego grona miast, które posiadają taką kartę. Jesteśmy pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu