Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów

Prezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 lipiec 2021 14:21
Prezydent Bydgoszczy zapowiada obciążenie kosztami naprawy Mostu Uniwersyteckiego projektantów Fot: ZDMiKP

W czwartek ZDMiKP podpisał umomę z firmą Kormost na naprawę Mostu Uniwersyteckiego – od 30 lipca firma ma 180 dni na wykonanie prac. Kormost musi uwzględnić ekspertyzję prof. Krzyszofa Żółtowskiego i usunąć wykazane w niej anomalię w systemie wantowym. Firma Kormost zaferowała najniższą cenę – 6,3 mln zł za dokonanie napraw.

Podpsianie umowy się trochę wydłużyło za sprawą odwołania od wyników przetargu jakie złożył jeden z ofertentów, jak informowaliśmy jednak przed tygodniem - Krajowa Izba Odwoławcza to odwołanie odrzuciła.

 

Prezydent Rafał Bruski w mediach społecznościowych wsprost wskazuje winnego,w jego opinii calego zamieszania i awarii Mostu Uniwersyteckiego, jest to gdańska firma projektowa - Podtrzymuję, że o wszystkie koszty będziemy walczyć sądowo z biurem projektowym, które popełniło błąd w projekcie w 2009r – zapowiada prezydent Rafał Bruski.

 

Trzymając się 180 dniowego terminu dokonania napraw, wszystko wskazuje, że Mostem Uniwersyteckim pojedziemy ponownie na początku przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu