Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent złożył życzenia homo małżeństwu

Prezydent złożył życzenia homo małżeństwu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 sierpień 2021 11:08

Wczoraj na dachu jednego z bydgoskich budynków odbył się symboliczny ślub dwójki gejów. List gratulacyjny przekazał im prezydent Rafał Bruski. Formalnie zawarli oni związek małżeński w lipcu w Edynburgu w Szkocji. Jest to wydarzenie bezprecedensowe w Polsce, chociażby w sferze kulturowej.

Sprawa jest bezprecedensowa z tego powodu, że artykuł 18 konstytucji RP nie przewiduje zawierania małzeństw przez przedstawicieli tej samej płci. Dozwolone jest to już natomiast w Szkocji, gdzie doszło do ślubu.

 

Życzę, aby Panów życiowe ścieżki, splecione od teraz w jedną, wypełniały się szczęściem – napisał w imieniu urzędu prezydent Rafał Bruski, w życzeniach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu