Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTeatr Polski czeka rozbudowa

Teatr Polski czeka rozbudowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 sierpień 2021 07:13
Teatr Polski czeka rozbudowa Wizualizacja

Na początku sierpnia Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę oraz remont Teatru Polskiego, obecnie głównej sceny teatralnej w Bydgoszczy. Inwestycja ma szansę uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Projekt będący przedmiotem przetargu zakłada budowę ogrodzenia oraz powiększenie całego teatru o budowę nowej przestrzenii, nie przewiduje się jednak w tej tkance pomieszczeń. Remont ma przejść także sala główna, powstać zapadnia sceniczna w konstrukcji studni żelbetowej, powstać winda towarowo-osobowa, a także kompleksowe ocieplenie budynku. Wykonawca, który wygra ten przetarg będzie musiał poprawić estetykę sceny oraz całej sali, gdzie odbywają się przedstawienia.

 

 

Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęto już w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną, w oparciu o którą realizowany jest obecny przetarg.  Po jej opracwaniu w 2016 roku temat rozbudowy teatru na kilka lat został wstrzymany.

 

Teatr Polski został zbudowany w 1949 roku.

 

Zainteresowanych rozbudową Teatru Polskiego wykonawców powinniśmy poznać na początku września.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu