Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo końca roku posłowie nie muszą się specjalnie martwić Uniwersytetem Medycznym

Do końca roku posłowie nie muszą się specjalnie martwić Uniwersytetem Medycznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 sierpień 2021 00:17

W lipcu sejmowa Komisja Zdrowia uchwaliła plan placy na drugą połowę 2021. Posłów z okręgu bydgoskiego może ucieszyć fakt, że w tym planie nie ma posiedzenia poświęconego obywatelskiemu projektowi uchwały w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. A co za tym idzie, ten trudny politycznie temat nie będzie męczył naszych wybrańców w najbliższych miesiącach.

 

Na początku 2016 roku do Sejmu złożono ponad 160 tys. podpisów w sprawie utworzenia w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego, na bazie należącej obecnie do UMK w Toruniu Collegium Medicum. W poprzedniej kadencji parlamentu nie udało się spraw poprowadzić do końca, stąd też temat wrócić w bieżącej, dokładnie w grudniu 2019 roku. Minęło od tego momentu 1,5 roku, a projekt z zamrażarki komisji sejmowych nawet nie drgnął i wszystko wskazuje, że do końca roku nie drgnie.

 

Potem wystarczy jeszcze przeczekać 1,5 roku – od 2016 roku przeczekano ponad 5 lat – i wówczas te wszystkie podpisy będą zmielone przez niszczarkę, a cała inicjatywa będzie mogła być zapomniana. Wiecznego spokoju doczeka też bydgoska klasa polityczna, która na przelomie 2015 i 2016 roku obiecywala uniwersytet, ale potem konsekwenie inicjatywę trzymała w zamrażarce. Bydgoszczanie jakoś przeżyją.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu