Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMedia Orlenu będą miały mniejszy wpływ na Bydgoskie Autografy

Media Orlenu będą miały mniejszy wpływ na Bydgoskie Autografy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 sierpień 2021 06:09

Co roku przy ulicy Długiej przybywają nowe autografy osób promujących swoimi dokonaniami Bydgoszcz. Kandydatury do wyróżnienia może zgłosić każdy mieszkaniec, ale wyboru dokonuje specjalna kapitula w sklad której wchodzą rektorzy bydgoskich uczelni wyższych, a także redaktorzy naczelni części mediów. Na początku lipca prezydent dokonał zmiany, o której warto wspomnieć.

Wśród naczelnych powołanych według ustalonego wcześniej zarządzonego prezydenta, prawo głosu mają naczelni ,,Expressu Bydgoskiego” i ,,Gazety Pomorskiej”. Od dłuższego czasu tę funkcję pełniła jedna osoba, taką politykę redakcyjną wprowadził poprzedni właściciel Polska Press. W lipcu prezydent zmienił rozporządzenie dopisując, że jeżeli jedna osoba pełni funkcję naczelnego kilku tytułów, to ma tylko jeden głos w kapitule.

 

Ciekawostką jest jednak to, że tej zmiany dokonano już po przejęciu obu tytułów przez PKN Orlen i nominowaniu nowego naczelnego. Za czasów Polska Press nie było to problemem.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu