Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCentrum Badawczo-Rozwojowe z pozwoleniem na budowę

Centrum Badawczo-Rozwojowe z pozwoleniem na budowę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 sierpień 2021 00:09
Centrum Badawczo-Rozwojowe z pozwoleniem na budowę Fot: SoftBlue

Urząd Miasta Bydgoszczy udzielił spółce SoftBlue pozwolenia budowlanego na wybudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego dedykowanego optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Będzie to jedna z większych inwestycji z udziałem kapitału prywatnego w Bydgoszczy w ostatnim czasie.

Bydgoska spółka SoftBlue jest notowana na technologicznej giełdzie NewConnect. Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego kosztować ma ok. 12 mln zł, z czego spółka kwotę 5,4 mln zł pozyskała z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Pozostałą wartość projektu wnosi jako swój wkład.

 

- W SoftBlue od lat prężnie działa nasz wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy. Naturalnym krokiem w jego rozwoju jest zatem powstanie dedykowanego centrum, które pozwoli na zwiększenie efektywności prac nad naszymi kluczowymi projektami, czyli optymalizacją zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi – informuje Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają nasze badania dotyczące zagospodarowania wody, której przecież z roku na rok ubywa. Jest to problem globalny, który nie rozwiąże się sam, dlatego koncentrujemy się na wypracowaniu konkretnych rozwiązań dla przemysłu – podsumowuje Michał Kierul.

 

Prace budowlane planuje się rozpocząć jeszcze w bieżącym roku. Firma SoftBlue do tej pory wdrażała kilka innowacyjnych projektów walki ze smogiem, chociażby oferując drony pozwalające monitorować stan powietrza.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu