Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jest to znęcanie się nad zwierzętami” - protestowali w centrum Bydgoszczy

,,Jest to znęcanie się nad zwierzętami” - protestowali w centrum Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 sierpień 2021 13:43

W poniedziałek pod wieczór przy ulicy Mostowej stanęli aktywiści eksponując banery, w których domagali się zakazania przewozu zwierzat na uboj na dalekie odległości. Była to akcja informacyjna mająca uświadomić bydgoszczan o dramacie jaki przeżywają zwierzęta.

 

- Stoimy po to, aby pokazać, że jesteśmy przeciwko transportowi żywych zwierząt – wyjaśnia Agata Karczewska - Chcemy uświadomić ludzi, że zwierzęta przewożone długodystansowo traktowane są w bardzo zły sposób, zazwyczaj podróżują w swoich odchodach, bez dostępu do wody pitnej i jedzenia. Jesteśmy za zakazem tego przewozu, żeby te zwierzęta nie musiały cierpieć.

 

Pytana o przepisy prawa przyznaje, że jak wynika z raportów organizacji prozwierzęcych często są one omijane - Niestety zauważamy z naszych obserwacji oraz z badań, które prowadzi Viva i Peta wynika, że często to prawo jest naruszane – tłumaczy Karczewska dodając, że stąd postulat zakazania całkowitego transportu zwierząt na duże dystanse - Jest to ewidentne znęcanie się nad zwierzętami – podkreśla.

 

 

Na banerze promowano również weganizm, którego wzrost udziału w nawykach żywieniowych przełożyłby się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu