Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz ma nową ciekawą przetrzeń nad Brdą. Będzie to szczególne miejsce dla zakochanych

Bydgoszcz ma nową ciekawą przetrzeń nad Brdą. Będzie to szczególne miejsce dla zakochanych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 sierpień 2021 06:13

Za kilka dni zakochani będą mogli ponownie symbolicznie wyrazić swoje uczucie poprzez zawieszenie kłódki ze swoimi imionami. W przeszłości takim miejscem był Most Kiepury (przy Operze Nova), ale z uwagi na wpływ dodatkowego obciążenia na kontrukcję zostały zdemontowane, zapowiedziano wówczas stworzenie nowego miesca.

 

W toku dyskusji ogłoszono konkurs w wyniku, którego powstała specjalna instalacja artystyczna, której możnaż w ostatnim czasie zaczął się nad Brdą, po południowej stronie, niedaleko hotelu Holiday Inn oraz przy Moście Bernardyńskim. Wkrótce pojawić ma się też stylowe oświetlenie.

 

Przy okazji montowania tej instalacji zadbano o poprawę zieleni na tym obszarze przy Moście Bernardyńskim. Zyskamy zatem kolejną atrakcyjną przestrzeń do np. spacerów.

 

 

 

Kłódki zdjęte z Mostu Kiepury trafiły do depozytu i będą powieszone na tej instalacji wkrótce.

 

Przeciwko zagospodarowaniu tej przestrzeni wraz z utworzeniem instalacji dla zakochanych w grudniu głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Większość radnych miała jednak inne zdanie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu