Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów

Za rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 00:32
Za rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów Fot: UMB

O potrzebie przebudowy Ronda Jagiellonów mówi się od kilku lat, jest to jedyne rondo z podziemnym pasażem handlowym. Jednym z głównych argumentów za przebudową jest dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Można to teoretycznie zrobić poprzez budowę wind, ale dzisiejsze tendencje raczej skłaniają, aby wprowadzić bardziej przyjazne niepełnosprawnym, ale też zwykłym pieszym przejścia naziemne.

 

We wtorek Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał z firmą BAK umowę na opracowanie trzech propozycji wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów. Zgodnie z umową projektanci mają przedstawić propozycję powstania naziemnego przejścia, drugi wariant ma zakładać powstanie wind i przebudowę przejścia podziemnego, trzeci wariant natomiast ma być autorską koncepcją tej firmy. Opracowanie powinno powstać w ciągu 12 miesięcy, zatem jeszcze trochę czasu minie, zanim zaczniemy konkretnie rozmawiać o realizacji tej inwestycji.

 

Firma BAK jako jedyna przystąpiła do przetargu oferując kwotę 356 tys. zł. Przekroczyła ona znacząco przewidywany budżet, ostatecznie zamwiający go jednak zwiększył, co umozliwiło wczorajpodpisanie umowy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu