Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz czeka na kryteria dla Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Bydgoszcz czeka na kryteria dla Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 06:50

W przyszłym roku po raz pierwszy środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (znanego wcześniej jako Fundusz Dróg Lokalnych) trafią też do miast na prawach powiatu, czyli w kujawsko-pomorskim także do Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza, które do tej pory z tej pomocy państwa były wyłączone. Pod koniec lipca wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zachęcał te samorządy do skorzystania z pieniędzy – samorządowcy póki co czekają jednak na kryteria.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy na nasze pytanie czy i o jakie inwestycje będzie na 2022 rok zabiegać Bydgoszcz odpowiada, że decyzje będą podejmowane po ogłoszeniu przez właściwego ministra konkursu - nie znamy szczegółowych warunków, kryteriów i zasad, jakie inwestycje będą mogły się wpisać w warunki przedmiotowego konkursu – informuje nas Tomasz Okoński rzecznik prasowy ZDMiKP. W dokumentach zapisano jedynie, że jeden samorząd może wystąpić o maksymalnie 30 mln zł rocznie, natomiast dofinansowanie może dotyczyć do 80% wartości projektu. Na dzisiaj nie wiemy już jednak tego jaka będzie ogólnopolska pula pieniedzy dla miast na prawach powiatu.

 

W przekazie polityków PiS wspomnia się, że Bydgoszcz będzie mogła aplikować o dofinansowanie, zgodnie ze znowelizowaną ustawą wojewoda przeprowadza jednak nadal tylko konkursy dla gmin powiatowych i gminnych (bez miast na prawach powiatu jak Bydgoszcz). Konkurs dla miast na prawach powiatu ma ogłosić minister infrastruktury. Póki co jeszcze tego nie uczynił.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu