Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo z podpisami w sprawie strefy wolnej od LGBT? Konfederacja odcina się od sprawy

Co z podpisami w sprawie strefy wolnej od LGBT? Konfederacja odcina się od sprawy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 sierpień 2021 06:47

W maju 2019 roku z inicjatywy Krzysztofa Drodowskiego, który otwierał listę wyborczą do Parlamentu Europejskiego rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustanowienia Bydgoszczy miastem wolnym od ,,ideologii LGBT”. Podpisy do Biura Rady Miasta Bydgoszczy nigdy nie trafiły. Sprawy nie można jednak uznać za zamkniętą, bowiem zbierano dane osobowe, w tym numery PESEL.

 

Do sprawy wracamy po raz kolejny – kilka miesięcy temu na naszych lamach dezaprobatę dla takiego działania wyraził przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej radny Jakub Mikołajczak oraz wiceprzewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwosci radna Grażyna Szabelska. Mikołajczak sprawę zgłosił do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Drozdowski publicznie do sprawy się nie odnosi, zapytania redakcji Expressu Bydgoskiego o los podpisów zigrnorował. Nie przeszkadza mu to jednak publikować o polityce na stronie tygodnikbydgoski.pl.

 

Na listach do zbierania podpisów widniał adres Konfederacji. Przed kilkoma dniami Joanna Wawrzyniak, która przewodniczy strukturom partii Wolność w okręgu bydgoskim zapewnia nas, że w siedzibie bydgoskiej Konfederacji, ani w żadnym innym miejscu tych podpisów nie posiada. Konfederacja z uwagi na problem wizerunkowy zwracała się do Drodowskiego, a ten wiosną miał informować, że podpisy zostały zniszczone przez profesjonalną firmę oraz obiecać dostarczenie zaświadczenia o tym. Do dzisiaj, pomimo upływu kolejnych miesięcy, tego jednak nie uczynił.

 

Nasz materiał z lutego:

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu