Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPremier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 11:08
Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu Fot: KPRP

W czwartek wizytę w zakładach PESA złożył premier Mateusz Morawiecki, podczas publicznego wystąpienia na tle lokomotyw Gamma chwalił decyzję rządu o nacjonalizacji PESA przed kilkoma laty, który pozwoliła przeprowadzić w firmie restrukturyzację, a w ostatnim czasie wyjść na prostą – Pesie nie pomagała żadna niewidzialna ręka rynku -zaznaczył premier.

- Jeszcze kilka lat temu PESA była na skraju bankructwa, tej firmie groziła upadłość, a wszystkim pracownikom bezrobocie. Pesie nie pomagła żadna niewidzialna ręka rynku, Pesie pomogła widzialna ręka państwa polskiego, w trudnym dla PESY, trudnym czasie dla pracowników, Polski Fundusz Rozwoju zaangażował się w restrukturyzację firmy – mówił prezes Rady Ministrow - Dzisiaj jest to perła Bydgoszczy, dzisiaj jest to perła województwa kujawsko-pomorskiego. Mogę powiedzieć – dzisiaj jest to prawdziwy diament polskiego przemysłu, który miał nieistnieć, ale jednak pokazujemy, że polscy inżynierowie i technologowie doskonale dają sobie radę na europejskim rynku.

 

Dalej premier Morawiecki wyraźnie podkreślił, że decyzję o pomocy państwa, gdy duże firmy są zagrożone, podejmują najsilniejsze europejskie gospodarki - To jest nasza polityka przemysłowa, ratowanie, wspieranie polskiego przemysłu, tak jak robią najlepsi: Niemcy, Holendrzy, Austriacy. I dzisiaj jesteśmy wśród najlepszych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu