Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMamy drugiego wicewojewodę

Mamy drugiego wicewojewodę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 sierpień 2021 16:09
Mamy drugiego wicewojewodę Fot: Facebook / Łukasz Schreiber

Premier Mateusz Morawiecki ma powołać drugiego wicewojewodę Kujawsko-Pomorskiego, jak poinformował minister Łukasz Schreiber będzie to związany z gminą Sicienko Radosław Kempiński, który obecnie pelni jeszcze funkcję wicewójta Siecienka. Wcześniej był radnym do Powiatu Bydgoskiego.

Radku, serdecznie gratuluję! Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zyskuje bardzo dobrego, pracowitego i doświadczonego współpracownika – napisał na Facebook-u minister Łukasz Schreiber.

 

W ostatnich latach województwo kujawsko-pomorskie mialo tylko jednego wicewojewodę. Kempiński będzie po długim czasie pierwszym przedstawicielem związanym z Bydgoszczą, w ścisłym kierwonictwie Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wywodzi się z Kruszwicy, gdzie przed objęciem funkcji był wiceburmistrzem, natomiast wicewojewoda Józef Ramlau związany jest z Brodnicą, a funkcję objął dzięki poparciu politycznemu ze wschodniej części województwa.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu