Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd października w Bydgoszczy może być uziemionych 8 karetek

Od października w Bydgoszczy może być uziemionych 8 karetek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 21 sierpień 2021 11:44
Od października w Bydgoszczy może być uziemionych 8 karetek Archiwum 2017

Pracownicy pogotowia ratunkowego w całym kraju wypowiadają umowy, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Ratownicy medyczni pracujący w bydgoskim pogotowiu na umowy cywilnoprawne zapowiadają, że 31 sieprnia złożą wypowiedzenia. Jak udało nam się ustalić – sprawa może dotyczyć 80 pracowników, przez co około 8 karetek bez obsady pozostanie w garażu.

 

Kilka dni temu pisaliśmy o problemach w powiecie aleksandrowskim, teraz mamy zapowiedź dalszego nawarstwiania się problemu. Od kilku lat ratownicy medyczni domagają się podniesienia wynagrodzeń, temat pojawiał się na długo przed pandemią COVID-19. Epidemia była okresem intensywnej pracy tej grupy zawodowej, która niekiedy też spotykała się z agresją. Wiele osób faktycznie rozważa zmianę zawodu.

 

Oczekują Państwo od nas pracy ponad siły – czytamy w liście bydgoskich pracowników pogotowia, skierowanym do dyrektora Wojewodzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu