Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRektorzy uczelni technicznych zjadą się w przeddzień inauguracji Politechniki Bydgoskiej

Rektorzy uczelni technicznych zjadą się w przeddzień inauguracji Politechniki Bydgoskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 sierpień 2021 00:49
Rektorzy uczelni technicznych zjadą się w przeddzień inauguracji Politechniki Bydgoskiej Fot: Ryszard Wszołek/UTP.

Od środy 1 września przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy będzie funkcjonować Politechnika Bydgoska. Oficjalne uroczystości zaplanowano na wtorek 31 sierpnia, które wpiszą się w obchody 70. lecia uczelni technicznej – obchody, które wstępnie planowano inaczej, ale pandemia wymusiła ich przesunięcie na teraz.

W poniedziałek 30 sierpnia w Bydgoszczy będzie obradować Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, w której udział ma wziąć ponad 40 przedstawicieli tego typu uczelni, której gospodarzem będzie rektor dzisiejszego UTP prof. Marek Adamski. Po raz ostatni Bydgoszcz gościła Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych 16 lat temu.

 

Goście konferencji wezmą udział też w uroczystym posiedzeniu Senatu UTP, połączonym z wręczeniem nominacji profesorskich, z udziałem ministra ds. szkolnictwa wyższego Przemysława Czarnka. Takim symbolicznym punktem będzie jednak odsłonięcie ogromnej instalacji widocznej od ulicy Kaliskiego, z nową nazwą uczelni.

 

O północy z wtorku na środę spodziewać można się sylwestrowej atmosfery przy Kaliskiego w Fordonie. Planowane jest huczne pożegnanie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i powitanie Politechniki Bydgoskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu