Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Nie po to prezes Obajtek przejął gazety, aby sprzedawać więcej paliwa

Bruski: Nie po to prezes Obajtek przejął gazety, aby sprzedawać więcej paliwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 sierpień 2021 12:38

10 sierpnia podczas manifestacji na Starym Rynku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w swojej wypowiedzi sugerował, że w gazetach przejętych przez Orlen z grupy Polska Press, dochodzić ma do sytuacji, iż publikacje napisane przez dziennikarzy są zmieniane przed publikacją, dla zachowania odpowiedniego oddźwięku politycznego. Oskarżenia prezydenta bardzo poważne, dlatego postanowiliśmy dopytać.

- Dziennikarze dostają pytania, które mają zadać. Mało tego – ich teksty są zmieniane przez tych, którzy zarządzają tymi instytucjami. To jest dramatyczne! - mówił 10 sierpnia prezydent Rafał Bruski, na pikiecie w obronie TVN.

 

Prezydenta dopytujemy o więcej szczegółów, czy należy tę sytuację rozumieć jako cenzurę polityczną - Wiedzę czerpałem przede wszystkim z tego co przeczytałem, bo wiem, że były zdejmowane teksty dziennikarza ,,Nowości” w Toruniu, ale także rozmawiałem z tym, który utracił pracę z panem Tomaszem Pietraszakiem, który potwierdził, że tego zjawiska mają miejsce.

 

Tomasz Pietraszak pełnił jeszcze kilka tygodni temu funkcję redaktora naczelnego ,,Expressu Bydgoskiego”, ,,Gazety Pomorskiej” i ,,Nowości Toruńskich”. Jeżeli chodzi o incydent w ,,Nowościach Toruńskich”, to w czerwcu odmówiono publikacji felietonu autorstwa Ryszarda Warty, w którym ten stały felietonista krytykował Telewizję Polską.

 

- Nie po to pan prezes Obajtek przejął te gazety, aby sprzedawać więcej paliwa, ale dzięki tym gazetom tego typu zachowania mogły się realizować, abyśmy jako Polacy nie mieli wolnych mediów, ale takie które są pokorne, wierne rządzącej partii - dodaje prezydent Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu