Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa bydgoskim lotnisku ma powstać największa w Polsce elektrownia solarna

Na bydgoskim lotnisku ma powstać największa w Polsce elektrownia solarna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 wrzesień 2021 00:31
Na bydgoskim lotnisku ma powstać największa w Polsce elektrownia solarna Fot: PLB

Panele fotowoltaiczne na przestrzeni 300 hektarów – tak ma zostać zagospodarowana przestrzeń obecnie trawiasta Portu Lotniczego Bydgoszcz. O tym, że finalizowana jest tego typu inwestycja dowiedzieliśmy się na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa od marszałka Piotra Całbeckiego. Ogromną elektrownie solarną ma tworzyć prywatny podmiot.

 

Zyski z dzierżawy terenu natomiast zasiliłyby kasę Portu Lotniczego Bydgoszcz, który jak cała branża lotnicza znalazł się z powodu pandemii w trudnej sytuacji ekonomicznej. Nie znamy jeszcze wyniku finansowego lotniska za 2020 rok, ale jak wynika z wypowiedzi prezesa PLB na komisjach, strata sięgnie kilkunastu milionów złotych.

 

Oprócz elementu ekonomicznego dla PLB w postaci dodatkowego źródła przychodów, powstanie tak ogromnej instalacji produkującej prąd ze słońca, powinno przynieść dla Bydgoszczy wymierne efekty ekologiczne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu