Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd środy Krajna ponownie skomunikowana autobusami z Bydgoszczy

Od środy Krajna ponownie skomunikowana autobusami z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 wrzesień 2021 00:49

Zawieszone w kwietniu przez PKS Chojnice przewozy z Chojnic przez Kamień i Sępólno Krajeńskie do Bydgoszczy sprawiło, że wielu mieszkańców powiatu sępoleńskiego zostało odciętych od świata. Od środy 1 września autobusy wróciły na trasę od Bydgoszczy do Kamienia Krajeńskiego, przez Mroczę – za ich obsługę do końca roku w głównej mierze zapłaci rządowy fundusz – tzw. autobus plus.

PKS Chojnice z obsługi połączenia wycofał się z powodów ekonomicznych, po prostu nie opłacało się ono przewoźnikowi. Przez kilka tygodni było wymienianie się pism, interwencje posłów, dopiero przed kilkoma dniami wszystko ruszyło z przysłowiowego kopyta. Połączenia funkcjonują od środy, ale jeszcze w poniedziałek Sejmik Województwa podjął stosowną uchwałę na mocy której rządowy Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej sfinansuje połączenie kwotą 99,1 tys. zł. Dodatkowo 11,1 tys. zł dołoży Województwo Kujawsko-Pomorskie. Powiaty przez które przebiega linia nie muszą się dokładać. Jeszcze w tym roku można zlecić obsługę tego typu połączenia użyteczności publicznej bez przetargu. Powierzono ją PKS Bydgoszcz.

 

Od poniedziałku do piątku jeżdżą po dwie pary autobusów – przed południem z Krajny do Bydgoszczy i po południu powrotne. W weekendy po jednej parze.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu