Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLufthansa sprzedaje już bilety na loty z Bydgoszczy

Lufthansa sprzedaje już bilety na loty z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 31 sierpień 2021 13:51

W marcu 2020 roku niemiecka Lufthansa, podobnie jak RyanAir i PLL LOT zawiesiła loty do Bydgoszczy. O ile RyanAir i PLL LOT później, gdy sytuacja epidemiczna się poprawiła wracali, o tyle w przypadku niemieckich linii przez 1,5 roku nie widzieliśmy żadnego samolotu w Bydgoszczy. Lufthansa najprawdopodobniej wróci na przełomie października i listopada. Może być to symboliczny moment.

Pojawienie się Lufthansy na trasie Bydgoszcz – Frankfurt mocno ożywiło rozwój bydgoskiego lotniska. Stąd też powrót niemieckiej linii lotniczej może być symbolicznym początkiem odbicia się dla Portu Lotniczego Bydgoszcz i być może w ciągu 3-4 lat ponownie wrócimy do walki o obsługę ponad 0,5 mln pasażerów rocznie – nie tak dawno udało się uzyskać historyczne 400 tys., a plan na 0,5 mln był już w 2020 roku, ale wszystko pokrzyżowała pandemia.

 

Światowa pandemia mocno uderzyła też w Lufthanse, stąd też przewoźnik ten ostrożnie odmraża połączenia. Na stronie internetowej Lufthansy możemy już kupić bilet na lot w dniu 31 października, jeżeli chodzi o listopad loty planowane są już na trasie Bydgoszcz – Frankfurt codziennie.

 

Możemy kupić też bilety z przesiadką we Frankfurcie np. do Szanghaju czy Kopenhagi.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu