Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCoraz bliżej premiery kolejnego filmu z bydgoskim akcentem

Coraz bliżej premiery kolejnego filmu z bydgoskim akcentem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 wrzesień 2021 00:51
Coraz bliżej premiery kolejnego filmu z bydgoskim akcentem Materiał promocyjny filmu

12 września do kin wejdzie film ,,Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, oficjalny film beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. Ostatnio pojawił się trailer tego filmu.

 

Dzieło zapowiada się ciekawie,bowiem opowiada o mało znanym epizodzie z życia księdza kardynała, gdy w Powstaniu Warszawskim pełnił funkcję kapelana - Musimy pamiętać, że to właśnie z Kujaw i Pomorza wywodzi się kapłaństwo prymasa. Bo on tutaj we Włocławku był wyświęcony i co ciekawe 3 sierpnia, gdy przypadają jego urodziny, był wyświęcony również na księdza – mówi Tadeusz Syka, bydgoszczanin, który wraz z bratem Maciejem reżyseruje i produkuje ten film.

 

Kolejnym bydgoskim akcentem jest fakt, że ścieżkę dźwiękową do filmu nagrano w Oprze Nova, a zrobili to lokalni muzycy – Wojskowa Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Opery Nova pod batutą mjr. Dominika Sierzputowskiego.

 

Trailer:

 

Nasz materiał z nagrywania ścieżki dźwiękowej:

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu