Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich

Kormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 wrzesień 2021 06:43
Kormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich Fot: ZDMiKP

Ruch na Wiaduktach Warszawskich odbywa się o kilku tygodni po obu pasach, ale z ograniczeniem prędkości. Toczy się natomiast postępowanie przetargowe dotyczące naprawy konstrukcji, aby przedłużyć jej żywotność o kolejne lata, bowiem wszyscy zdają sobie sprawę, że w ciągu dekady trzeba się liczyć z koniecznością rozbiórki wiaduktów i budowy nowego rozwiązania komunikacyjnego.

Prace naprawcze mają dotyczyć przede wszystkim słupków, które są niszczone od wewnątrz przez korozję. Prace te nie powinny wpływać na dodatkowe utrudnienia w ruchu dla kierowców. Do przetargu przystąpiły cztery podmioty – najtańszą ofertę złożyła bydgoska firma Kormost, która prowadzi obecnie prace naprawcze na Moście Uniwersyteckim.

 

Kormost za pracę podstawowe oferuję kwotę niecałego miliona złotych. Zamówienie zakłada możliwość zwiększenia zakresu prac, gdyby wymagały tego wyniki dodatkowych analiz, które będą prowadzone. Najwięcej za zakres podstawowy prac liczy firma NIWA ze Szczecina – blisko 2 mln zł. Wszyscy oferenci gwarantują 5 letnią gwarancję.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu