Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz Główna wynajęta nawet nie w połowie

Bydgoszcz Główna wynajęta nawet nie w połowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 wrzesień 2021 06:32
Bydgoszcz Główna wynajęta nawet nie w połowie Fot: CC BY-SA 4.0 by

W 2015 roku do użytku oddany został zmodernizowany dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna. Nowy obiekt dworca głównego w formie przeszklonej architektury powstał z myślą o wynajmie przestrzeni na cele komercyjne, w tym pod przestrzeń biurową zlokalizowaną w górnych kondygnacjach. Jak się okazuje, pomimo upływu 5 lat, większość tej przestrzeni jest niewykorzystywana z uwagi na brak najemców.

 

Z informacji PKP SA przedstawionej w odpowiedzi na interpelację posła Krzysztofa Gawkowskiego dowiadujemy się, że wynajętych jest obecnie 8 lokali biurowych z 20. Ministerstwo Infrastruktury nie chce udzielić informacji o cenach najmu wskazując na tajemnicę handlową, zaprzecza jednak jednoznacznie plotkom, że ceny wywoławcze postępowań mogą przekraczać 100 zł za metr kwadratowy powierzchni.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu