Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUnia zaczyna uciekać Bydgoszczy jeżeli chodzi o postęp szczepień

Unia zaczyna uciekać Bydgoszczy jeżeli chodzi o postęp szczepień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 wrzesień 2021 00:12

W ostatnim tygodniu na terenie Bydgoszczy wykonano mniej niż 3 tys. szczepień, tendencja spadkowa zatem się utrzymuje, słyszymy natomiast kolejne komunikaty jak kolejny państwom czy to Tajwan czy Tadżykistan Polska przekazuje szczepionki, które u nas w kraju z powodu braku zainteresowania by się zmarnowały. Bydgoszcz ma wyższą wyszczepialność od średniej krajowej, ale coraz bardziej odbiegamy od średniej unijnej.

Za zaszczepione w pełni można uznać 56,7% populacji Bydgoszczy - z danych ECDC wynika, że średnia dla naszego województwa to niecałe 50%, dla Polski 49%. Częściowo zaszczepione jest natomiast ponad 57,6% populacji Bydgoszczy. Mało prawdopodobne, że ten wskaźnik w skali kraju uda się przeskoczyć w ciągu najbliższych nawet dwóch miesięcy, natomiast średnia dla Unii Europejskiej to 57,8% w pełni zaszczepionych, czyli nie tak znacznie wyższa od tej bydgoskiej oraz ponad 65% zaszczepionych częściowo. Właśnie ten drugi wskaźnik prognozuje, że Unia Europejska Bydgoszczy za chwilę odskoczy.

 

Teoretycznie, abyśmy nie odskoczyli od średniej dla UE musiałyby u nas znacznie przyśpieszyć szczepienia, problem jednak w tym, że z tygodnia na tydzień szczepimy w Bydgoszczy coraz wolniej. Ostatnie 7 dni to mniej niż 3 tys. szczepień tygodniowo, gdy w drugiej połowie lipca były to wskaźniki ponad 10 tys., a w czerwcu ponad 20 tys.

 

Wyszczepialność w Bydgoszczy w ostatnim okresie:
27 sierpnia – 5 września – niecałe 3 tys. - w skali województwa ponad 20 tys.

22-29 sierpnia - ponad 4,1 tys. - w skali województwa ponad 21 tys.

16-22 sierpnia – ponad 4,2 tys. - w skali województwa 22,5 tys.

9-16 sierpnia – ponad 5,6 tys. - ponad 26 tys. w skali województwa

2-8 sierpnia – ponad 5,6 tys. - w skali województwa ponad 30 tys.

26 lipca – 1 sierpnia – ponad 7,7 tys. szczepień – w skali województwa ok. 45 tys.

19-25 lipca – ponad 10,3 tys. szczepień – w skali województwa ponad 60 tys.

12-18 lipca – ponad 17,3 tys. szczepień.

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu