Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiątkowa Kobieca Masa Krytyczna

Piątkowa Kobieca Masa Krytyczna

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 lipiec 2013 14:24

Jak to stało się już bydgoską tradycją, w ostatnią sobotę miesiąca przez miasto przejadą rowerzyści w ramach Masy Krytycznej. W tym miesiącu będzie to impreza głównie adresowana do kobiet, które będą zachęcane do częstszego korzystania z jednośladów. Oczywiście jest to impreza także dla panów, który zapewne nie zabraknie.

Lipcowa, a zarazem kobieca Masa Krytyczna wyruszy o godzinie 18 z pod bydgoskiej Łuczniczki, od 17:30 będzie trwała już jednak rozgrzewka którą przeprowadzą profesjonalni trenerzy.

 

Rowerzyści udadzą się najważniejszymi bydgoskimi arteriami w kierunku Myślęcinka. Będą w ten sposób manifestować, że są także uczestnikami ruchu drogowego oraz jak czytamy w zaproszeniu pokazywać wdzięk bydgoszczanek.

 

Cały przejazd i oprawa będą przygotowane wyłącznie przez nasze koleżanki, które przygotowały kilka konkursów i niespodzianek z myślą o paniach. Już jeden z zeszłorocznych przejazdów miał taki charakter i trzeba przyznać, że wrażenia wizualne były o wiele bardziej pozytywne. Chcemy w ten sposób pokazać, że z roweru w mieście nie trzeba korzystać w stroju kolarskim, ale w codziennym ubiorze – zaprasza prezes Stowarzyszenia Masa Krytyczna Wojciech Bulanda.

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu