Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy chce, aby ustawodawca zakazał lokowania w miastach spalarni odpadów niebezpiecznych

Prezydent Bydgoszczy chce, aby ustawodawca zakazał lokowania w miastach spalarni odpadów niebezpiecznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 wrzesień 2021 07:37

Zamierzenia prywatnego inwestora, który chce na terenach dawnego Zachemu rozbudować spalarnie odpadów niebezpiecznych wciąż elektryzują część opinii publicznej, która wyraża postulat zablokowania tej inwestycji. Decyzję wydać ma prezydent Bydgoszczy, ten oczekuje natomiast od premiera bardzo precyzyjnych przepisów.

Prezydent prowadzi postępowanie środowiskowe, bowiem o wydanie stosownej decyzji zwrócił się inwestor. Wydania negatywnej decyzji oczekują m.in. radni PiS, ale także aktywiści lewicowej partii Razem. Ratusz wskazuje, że musi wydać decyzje zgodnie z prawem, czyli opierając się np. o opinie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska czy Wód Polskich. Ta druga instytucja inwestycję zaopiniowała co do zasady pozytywnie. Wydanie decyzji, którą można merytorycznie podważyć może poskutkować tym, że decyzję niekorzystną dla inwestora unieważni sąd.

 

W poniedziałek prezydent Rafał Bruski wystosował do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym oczekuje podjęcie w trybie pilnym ustawy, która zakazałaby lokowania spalarni odpadów niebezpiecznych na terenie miast liczących ponad 100 tys. mieszkańców. Tereny dawnego Zachemu leżą w granicach miasta, stąd też taki przepis w praktyce zablokowałby inwestycję.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu