Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLetnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy

Letnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 wrzesień 2021 00:40
Letnie miesiące poprawiły sytuację na rynku pracy Fot: Bartosz Bieliński

Czas pandemii był trudny dla wielu branż, stąd też w całej Polsce odnotowano wzrost bezrobocia, nie był on jednak specjalnie duży. Ostatnie miesiące wakacyjne, ze stosunkowo niskimi obostrzeniami sanitarnymi to czas, w którym gospodarka nadrabia lockdowny, co przekłada się też na spadek bezrobocia. W skali województwa wskaźniki wracają do poziomu bezrobocia sprzed pandemii, w Bydgoszczy stopa bezrobocia oscyluje natomiast ponownie w okolicach 3%.

Pod koniec sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych było 65,7 tys. osób bez pracy, to mniej niż pod koniec lutego 2020 roku zanim w Polsce pojawił się COVID-19 i o niecałe 600 osób mnie niż w marcu 2020 roku, gdy udało się uzyskać historycznie najniższy wskaźnik. Mamy zatem powrót do sytuacji tuż przed pandemią. W sierpniu 2020 roku bezrobotnych było ponad 70 tys., stąd też ostatni rok przyniósł wyraźną poprawę.

 

Jeżeli chodzi o Bydgoszcz – pod koniec sierpnia mieliśmy nieco ponad 5,2 tys. zarejestrowanych bezrobotnych – to o ponad 600 więcej niż w marcu 2020 roku. Widoczna jest jednak utrzymująca się tendencja spadkowa, stąd też jeżeli nie dojdzie do kolejnego lockdownu sytuacja powinna za kilka tygodni wrócić do stanu sprzed pandemii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu