Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSudecka na razie nie jest brana pod uwagę do rozbudowy. Rozbieżne stanowiska prezydenta i jego zastępcy

Sudecka na razie nie jest brana pod uwagę do rozbudowy. Rozbieżne stanowiska prezydenta i jego zastępcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 wrzesień 2021 12:01
Sudecka na razie nie jest brana pod uwagę do rozbudowy. Rozbieżne stanowiska prezydenta i jego zastępcy OpenStreetMaps

Ulica Sudecka według nawigacji satelitarnej to najszybsze połączenie Tatrzańskiego w drogą ekspresową S-5 w Aleksandrowie. Ulica nie ma jednak nawet chodników, stąd też część mieszkańców oraz radny Andrzej Młyński zabiegają o poprawę stanu infrastruktury z uwagi na przewidywany większy ruch w kierunku S-5.

O sprawie pisaliśmy już w maju, wówczas zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz poinformował, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przeprowadzi badania natężenia ruchu. W sierpniu prezydent Rafał Bruski informuje już, że żadnych pomiarów ruchu nie przeprowadzono, natomiast ,,obserwacje” skłaniają do tego, iż nie jest konieczne zwiększanie przekroju ulicy Sudeckiej.

 

Ulica Sudecka jest rekomendowana przez nawigację do dojazdu do drogi ekspresowej S-5, ponieważ mamy 6 km odcinka niezabudowanego. Ulica Sudecka odbija od ulicy Wyzwolenia, która ma status drogi wojewódzkiej. Nią również dojedziemy do węzła w Aleksandrowie, ale musimy przejechać przez zabudowane miejscowości Strzelce Dolne i Strzelce Górne. Inną alternatywą jest przejazd trasą W-Z do alei Wyszyńskiego, które prowadzą wprost na północ do węzła – ten wariant wymaga przejechania ponad 20 km, w tym przejazd przez zurbanizowane Osielsko. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Fordonu szukają alternatyw.

Nie oznacza to jednak, że ciąż pieszo-rowerowy wzdłuż Sudeckiej nie powstanie – jest on w planach do 2025 roku. Radny Młyński i część mieszkańców chcą natomiast z uwagi na oddanie drogi S-5 do użytku, przyśpieszenia terminu rozbudowy ulicy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu