Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski: Rządzący są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

Bruski: Rządzący są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 wrzesień 2021 11:57
Bruski: Rządzący są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej Fot i video: Bogusław Białas

W piątek na Starym Rynku odbyła się kolejna pikieta w obronie wolnych mediów, będąca następstwem projektu ustawy ,,lex TVN”. Podobna miała miejsce w sierpniu, tym razem jednak nie budziła sprawa już takich emocji, bowiem prezydent Andrzej Duda zapowiedział zawetowanie ustawy, natomiast w tym tygodniu za jej odrzuceniem zagłosował Senat RP.

Wśród uczestników wiecu na Starym Rynku był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który mówi - Nasz kraj to dziesięciu mędrców spotyka się na Nowogrodzkiej i tam mają jeszcze 220 żołnierzy którzy jak za pociągnięciem sznurka podnoszą rękę, czy zgadzają się czy nie. Tak wygląda dzisiaj kraj. Co oni chcą osiągnąć? Tak naprawdę chcą za nas decydować co jest dobre co jest złe. Układać nam życie – kiedy mamy chodzić do sklepu, jakie czytać książki, jakie oglądać filmy.


Zdaniem włodarza Bydgoszczy zmiany w systemie oświaty, które forsują rządzący mają na celu upolitycznienie funkcji dyrektorów szkół - Minister Czarnek szykuje wprowadzenie swoich żołnierzy na dyrektorów szkół, po to aby mogli decydować czego będą się dzieci uczyć.


Prezydent Bydgoszcz odniósł się też do wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym posła Marka Suskiego i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, w temacie relacji Polski z Unią Europejską. Zdaniem prezydenta Bruskiego te wypowiedzi - Świadczą o tym, że są gotowi wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu