Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy zastanawiają się jak skuteczniej walczyć z rakiem

W Bydgoszczy zastanawiają się jak skuteczniej walczyć z rakiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 wrzesień 2021 00:06

Od poniedziałku do piątku Bydgoszczy przedstawiciele najlepszych uniwersytetów na świecie specjalizujący się w detektorach luminescencyjnych i transformatorach promieniowania jonizującego uczestniczą w XI Międzynarodowej Konferencji Detektorów Luminescencyjnych i Transformatorów Promieniowania Jonizującego. Konferencja jest interdyscyplinarna, dotyczy zatem wykorzystywania tych dziedzin nauki czy to w przemyśle, ale także w medycynie, bowiem szczególnie onkolodzy z nadzieją patrzą na rozwój badań.

Detektory luminescencyjne szczególnie pomocne okazują się w diagnostyce, w tym także diagnostyce nowotworów. Konferencja odbywa się od kilku lat w różnych państwach Europy – ostatnio odbyła się w 2018 roku w Pradze, wcześniej w Polsce wydarzenie gościł Kraków.

 

Tegoroczną konferencję organizuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wraz z Centrum Onkologii, na terenie którego konferencja się odbywa. Wydarzenie wspiera mocno Polskie Towarzystwo Fizyczne i Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej.

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu