Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury bez zmian w kierownictwie

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury bez zmian w kierownictwie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 wrzesień 2021 15:35
Siedziba K-PCK Siedziba K-PCK Fot: Pit1233

Ewa Krupa będzie przez kolejne lata kierować Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, instytucji Samorządu Województwa, której siedziba mieści się przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy. Zarząd Województwa postanowił przedłużyć jej kadencję bez konkursu.

Ewa Krupa funkcję dyrektora K-PCK pełni od 2016 roku, wówczas wygrała konkurs na kadencję do końca sierpnia 2021 roku. Zarząd Województwa zadowolony z funkcjonowania tej instytucji kultury postanowił nie przeprowadzać konkursu i powierzyć tę funkcję dotychczasowej dyrektor do końca sierpnia 2026 roku. Zgodę na takie procedowanie wyraził minister kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Historia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury sięga 1955 roku – wówczas powstał Wojewódzki Dom Kultury Związków Zawodowych, przekształcony kilka miesięcy później w Wojewódzki Dom Kultury. Przez dwie dekady była to najważniejsza instytucja wychowania pozaszkolnego. Nazwa Wojewódzkiego Ośrodka Kultury funkcjonowała od 1982 roku. Po reformie samorządowej z 1998 roku instytucja stała się własnością Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2004 roku Sejmik Województwa zmienił jej nazwę na Kujawsko-Pomorski Ośrodek Kultury.

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu