Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBezrobocie w miastach wojewódzkich – Bydgoszcz w drugiej dziesiątce

Bezrobocie w miastach wojewódzkich – Bydgoszcz w drugiej dziesiątce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 lipiec 2013 10:46

Stopa bezrobocia w Polsce pod koniec czerwca wyniosła 13,2%, w miastach wojewódzkich panuje z   reguły niższy wskaźnik bezrobocia niż w małych miastach lub terenach wiejskich. Tylko w Białymstoku wskaźnik jest wyższy od średniej krajowej. 

 

Najmniejszym bezrobociem może pochwalić się Poznań, w stolicy Wielkopolski wskaźnik bezrobocia wynosi 4,4%, co jest znacznie poniżej średniej krajowej. Niewiele gorzej wypada stolica Polski Warszawa – 4,9%.

 

Kolejne lokaty zajmują Katowice, Wrocław i Kraków. Miasta Trójmiasta Gdynia (6,6%) i Gdańsk (7%) zajmują koleje 6 i 7 miejsce.

 

Bydgoszcz ze wskaźnikiem bezrobocia 9,1% znajduje się na 12 miejscu, zaś Toruń ze wskaźnikiem 10,2% na 14 pozycji. Wpływ na   tak niską pozycję mogą mieć zarówno problemy z rynkiem pracy całego województwa kujawsko-pomorskiego (średnia dla województwa 17,6%), jak i likwidacje bydgoskich zakładów pracy, między innymi Zachemu.

 

Lepiej od naszego miasta wypadają takie miasta ściany wschodniej jak Rzeszów (8%) i Olsztyn (8,3%), gdzie w województwie warmińsko-mazurskim którego stolicą jest to ostatnie miasto, mamy najwyższe bezrobocie w kraju (około 20% średnia dla tego województwa).

 

Wypadamy jednak lepiej od Gorzowa Wielkopolskiego (9,3%), wspomnianego Torunia, Kielc (10,6%), Szczecina (11,1%), Łodzi (12,4%) i zamykającego stawkę Białegostoku (13,6%). 

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu