Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMostowa dzisiaj bez samochodów. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Mostowa dzisiaj bez samochodów. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 wrzesień 2021 15:34
Mostowa dzisiaj bez samochodów. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Fot: Facebook / Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy

Celem obchodzenia Europejskiego Transportu Zrównoważonego Transportu jest promowanie jak sama nazwa mówi ,,zrównoważonego” transportu, czyli chodzi aby nie tylko patrzeć na teoretycznie większą wygodę jaką oferuje transport indywidualny, ale też na aspekt ekologiczny i środowiskowy. W ramach tego tygodnia promuje się zatem alternatywy wobec samochodów osobowych do jakich zalicza się komunikacja miejska czy np. rower miejski.

 

Na ulicy Mostowej we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczny Rzecznik Pieszych  w Bydgoszczy odbywa się w sobotę minifestyn, ze znakowaniem rowerów oraz zabytkowymi autobusami. Co wydaje się jednak w tym miejscu najbardziej istotne, dzisiaj całkowicie jest zamknięty ruch na tej ulicy, a festyn rozlokowano na miejscach parkingowych, które dla mieszkańców także zostały na akcję wyłączone. W pewnym sensie jest to też promowanie przekształcania się przyszłościowo ulicy Mostowej w deptak, wraz z systematycznym ograniczeniem w tym miejscu ruchu.

 

Promowane są przy okazji tego minifestynu także rowery cargo, które można bezpłatnie wypożyczać do przewożenia większych gabarytów. O zakupie tych pojazdów zdecydowali bydgoszczanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu