Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrytyjczyk sfotografował 40 lat temu wydarzenia Bydgoskiego Marca 1981. Dostał medal od prezydenta

Brytyjczyk sfotografował 40 lat temu wydarzenia Bydgoskiego Marca 1981. Dostał medal od prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 wrzesień 2021 07:06
Brytyjczyk sfotografował 40 lat temu wydarzenia Bydgoskiego Marca 1981. Dostał medal od prezydenta Fot: Robert Sawicki / UMB

W Młynach Rothera w weekend rozpoczął się 7. Vintage Photo Festiwal, wydarzenie szczególne dla koneserów sztuki fotografii. Wśród gości tego wydarzenia znalazł się wybitny fotograf Chris Niedenthal.

Chris Niedenthal urodził się w Londynie, ale od 1973 roku mieszka w Polsce, przez lata był jedynym zagranicznym korespondentem fotograficznym zachodnich mediów. Od 1998 roku może się poszczycić także oficjalnie polskim obywatelstwem. Niedenthal miał okazję fotografować narodziny Solidarności, ale też wydarzenia marcowe z Bydgoszcz z 1981 roku. Wystawa jego zdjęć z Bydgoskiego Marca to jedna z atrakcji 7. Vintage Photo Festiwalu.

 

W dowód uznania prezydent Rafał Bruski wręczył w sobotę Chrisowi Niedenthalowi Medal Prezydenta Bydgoszczy, najwyższe odznaczenie jakie może przyznać prezydent.

 

7. Vintage Photo Festiwal potrwa do 2 października.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu