Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSetki osób wyraziło marszem przywiązanie do wartości rodzinnych

Setki osób wyraziło marszem przywiązanie do wartości rodzinnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 wrzesień 2021 20:26
Setki osób wyraziło marszem przywiązanie do wartości rodzinnych Fot i video: Bogusław Białas

W niedzielę przez Bydgoszcz przeszedł 9 Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem ,,Tato – bądź, prowadź, chroń”, skupiające się na aspektach ojcostwa. Marsz poprzedziła Msza Święta w bydgoskiej Katedrze, zakończył się pod Bazyliką, gdzie zorganizowano tradycyjnie festyn rodziny.

Ostatni raz Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy odbył się w czerwcu 2019 roku, z uwagi na pandemię nie odbył się planowany na 2020 rok, a tegoroczny przeniesiono na jesień, do tej pory bowiem starano się wydarzenie organizować w okolicach Dnia Dziecka w czerwcu.

 

 

 

Hasło marszu nawiązujące do ojcostwa związane jest z ogłoszonym w Kościele rokiem św. Józefa, którego katolicy stawiają za wzór ojcostwa.

 

Marsze dla Życia i Rodziny odbywały się 19 września w wielu częściach Polski.

 

Marsze dla Życia i Rodziny to także zamanifestowanie przywiązania do wartości chronienia życia od poczęcia do naturalnej  śmierci, jest to zatem sprzeciw wobec powszechnej aborcji.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu