Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Mieszkańcy Bydgoszczy mają mieć prawo dostępu do cywilnych lotów

Olszewski: Mieszkańcy Bydgoszczy mają mieć prawo dostępu do cywilnych lotów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 wrzesień 2021 15:49
Olszewski: Mieszkańcy Bydgoszczy mają mieć prawo dostępu do cywilnych lotów Fot: PLB

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy wyrażał zdziwienie, że rząd planując budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego nie opracował wcześniej analiz, jakie będą tego skutki dla regionalnych lotnisk, w tym bydgoskiego. Docieramy do wypowiedzi przedstawiciela rządu, który wprost mówił o tym, że budowa CPK negatywnie uderzy w Port Lotniczy Bydgoszcz.

Minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK przyznał to w czerwcu na konferencji w Urzędzie Wojewódzkim - Lotnisko w Bydgoszczy na dłuższą metę musi sobie znaleźć niszę, bo patrząc na jego usytuowanie geograficzne pewnie nigdy tutaj nie będzie rynku.


Horała wskazał na blisko położone lotnisko w Gdańsku i w Poznaniu, w strefie dojazdu do 2 godzin oraz przyznał, że w takiej samej strefie znajdzie się też CPK po zrealizowaniu komponentu kolei dużych prędkości. Z tego też powodu Horała sugeruje poszukanie bydgoskiemu lotnisku jakiejś niszy rynkowej np. towarowego cargo.

 

- To jest kwestia komfortu mieszkańców, którzy są coraz bardziej mobilni i mają prawo do tego, aby zgodnie ze światowymi standardami mieć dostęp również do cywilnych lotów – tak komentuje te słowa poseł Paweł Olszewski, którego o te przewidywania ministra Horały zapytaliśmy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu