Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonferencja ekologiczna za pieniądze unijne tylko dla wybranych

Konferencja ekologiczna za pieniądze unijne tylko dla wybranych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 wrzesień 2021 00:03

W środę w jednym z bydgoskich hoteli Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zorganizowała konferencję poświęconą remediacji terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem. Konferencja jest częścią dofinansowanego z Unii Europejskiej projektu rekultywacyjnego, a została zrealizowana głównie w celu jego promocji, w ramach edukacji ekologicznej. Na konferencji nie byli jednak mile widziani krytycy RDOŚ.

Konferencja miała na celu promować projekt i ekologię, ale mało kto tak naprawdę wiedział i o niej oraz o formularzu rejestracyjnym. Jak się okazało, pewne osoby nawet wiedząc o konferencji, stały się persona non grata. Na konferencję nie wpuszczono bowiem Renaty Włazik, która zabiega na różnych forach o rekultywację terenów po Zachemie, ale także Marka Grabowicza aktywisty społecznego z Górzyskowa.

 

Pierwotnie miano podnosić aspekt, że sala konferencyjna jest pełna – Widząc to zaproponowałem, aby zamiast mojej osoby wpuścić panią Włazik, która reprezentuje mieszkańców terenów skażonych – mówi nam poseł Jan Szopiński z Lewicy, który był świadkiem jak ochrona nie chciała wpuścić Renaty Włazik. Parlamentarzysta przyznał, że organizatorzy na to się chcieli przystać.

 

Zdaniem posła w tej sprawie zadziwia to, że konferencja jest współfinansowana przez Unię Europejską.

 

Renata Włazik zaangażowanie RDOŚ w problematykę terenów po Zachemie ocenia negatywnie, w jej opinii działania są znacząco za małe wobec skali problemu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu