Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWykonawca udostępni jutro fragment odcinka Bydgoszcz – Szubin drogi ekspresowej S-5

Wykonawca udostępni jutro fragment odcinka Bydgoszcz – Szubin drogi ekspresowej S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 październik 2021 00:37

Od jutra (15 października) planuje się przerzucenie ruchu z drogi krajowej nr 5 na blisko 10 km odcinek nowo wybudowanej drogi ekspresowej S-5. Udostępniony będzie tylko jeden pas ruchu w każdym kierunku, na którym obowiązywać ma zakaz wyprzedzenia. Spodziewać powinniśmy się mimo wszystko usprawnienia ruchu pomiędzy Bydgoszczą i Szubinem, który potrafił sprawiać w wakacje problemy.

Wjazd na nową jezdnie nastąpi w Kruszynie Krajeńskim, od jutra będzie tam funkcjonować tymczasowe rondo separujące ruch w kierunku Szubina oraz lokalny do Zamościa i Rynarzewa. Wykonawca, którego liderem jest lokalna firma Kobylarnia zapowiada, że odda w standardzie dwupasmowym w ciągu najbliższych tygodni. Zaawansowanie rzeczowe inwestycji na koniec września szacowano na 80%. Zgodnie z zawartymi aneksami do umowy wykonawca ma czas na oddanie całego odcinka Białe Błota – Szubin do listopada przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu