Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowy kampus Akademii Muzycznej znacznie droższy niż przewidziano

Nowy kampus Akademii Muzycznej znacznie droższy niż przewidziano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 październik 2021 06:49
Nowy kampus Akademii Muzycznej znacznie droższy niż przewidziano Wizualizacja

Pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy oferty na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej, która służyć ma renomowanej bydgoskiej uczelni, której absolwentów możemy słuchać chociażby wśród elity uczestników trwającego obecnie Międzynarodowego Konkursu Fryderyka Chopina. Oferty okazały się jednak znacznie wyższe niż budżet jaki Akademii Muzycznej zagwarantowało Ministerstwo Kultury.

Projekt zakłada powstanie dość sporej sali koncertowej, co zwiększy ofertę muzyczną Bydgoszczy oraz może mieść wpływ na ożywienie bydgoskiego Śródmieścia

 

W przetargu na budowę nowego kampusu wystartowały dwie firmy – Unibep z Bielska Podlaskiego, który zaoferował niecałe 393 mln zł oraz warszawski Budimex z kwotą blisko 470 mln zł.

 

Ministerstwo Akademii Muzycznej zagwarantowało 270,6 mln zł, gdy najtańsza oferta jest o ponad 120 mln zł droższa, czyli o blisko 1/3. Jeżeli Skarb Państwa nie zwiększy finansowania lub nie znajdą się inne podmioty partycypujące w tej inwestycji, wówczas przetarg będzie trzeba unieważnić. Być może po jego ponownym rozpisaniu uda się uzyskać tańsze oferty. Wysoki poziom inflacji nie sprzyja jednak inwestycjom publicznym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu