Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Ogórkiem” do Izby Tradycji

,,Ogórkiem” do Izby Tradycji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 lipiec 2013 12:48

Od kilku miesięcy Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych mieści się przy stacji kolejowej Bydgoszcz Wschodnia. Jest to jedyne muzeum kolejowe w naszym regionie. Od sierpnia do połowy września planowane są weekendowe imprezy pozwalające na przybliżenie odwiedzającym regionalnej historii kolei.

Imprezy odbywać się będą w godzinach 11:00-15:30, a na dworzec będziemy mogli dojechać zabytkowymi autobusami z czasów ,,PRL”. Będzie to zatem okazja, aby przypomnieć sobie, jak kiedyś wyglądała komunikacja publiczna.

 

Po za zwiedzaniem eksponatów Izby Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych, swoje wystawy przedstawi także Stowarzyszenie na rzec rozwoju komunikacji publicznej w Bydgoszczy.

 

Jeszcze przed rokiem Izba Tradycji mieściła się przy stacji Bydgoszcz Główna. Z powodów finansowych eksponatu musiały zostać przeniesione w okolice Fordonu. Nowa lokalizacja jest jednak znacznie mniej dogodna dla wielu bydgoszczan.

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu