Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlica Malczewskiego wciąż zamknięta. Także dla pieszych

Ulica Malczewskiego wciąż zamknięta. Także dla pieszych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 październik 2021 00:31

7 października zawaliła się ściana kamienicy ADM naprzeciwko Kurii Diecezjalnej, przy ulicy ks. Malczewskiego. Ulica dochodzi do samego Starego Rynku, z którego płyty widać barykady mające utrudnić przejście tą ulicą, która została zamknięta z ruchu drogowego i pieszego. Ulica Malczewskiego wciąż jest zamknięta.

Na razie nie zapadły decyzje co do przyszłości kamienicy. Nie załatano także prowizorycznie dziury w ścianie. Lokatorzy póki co nie wrócą. Decyzję w tej sprawie wydać mają służby powiatowego inspektora budowlanego. Zdaniem ADM główna przyczyna zawalenia się ściany to źle wykonana rozbiórka przyległego budynku, który miał prywatnego właściciela. Rozbiórkę tamtego budynku miał narzucić inspektorat budowlany.

 

 

Na razie ulica Malczewskiego będzie bez przejazdu i bez przejścia.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu